English
Arabic
Russian
Polish
Chinese
 

    1    ORZESZKI ZIEMNE

    1    NASIONA SEZAMU

    1    POZOSTAŁE PRODUKTY

       » Nasiona szafranowy

       » Nasiona słonecznika

       » Kukurydza

       » Nasiona kminku

       » Nasiona kozieradki

       » groch

       » Rodzynki

       » Chilli

       » Nasiona kolendry

       » Proso

       » Nasiona gorczycy

       » Nasiona kopru

 

 


 

Słonecznik  jest owocem słonecznika ( Helianthus annuus ).Określenie "nasiona słonecznika" jest faktycznie mylące gdy stosowane do nasion w jego kadłub (owocni). Roślinnego mówiąc, jest właściwie nazywany niełupka. Kiedy obłuszczonych, jadalne, pozostała część jest nazywana kernel słonecznika.


W celach komercyjnych, nasiona słonecznika są zazwyczaj klasyfikowane według wzoru na ich łuski. Jeśli łuska jest czarne, nasiona nazywane są czarne nasiona słonecznika oleju. Uprawy może być dalej roślin oleistych słonecznika. Ziarna te są zwykle wciskany w oleju słonecznikowym. Nasiona te są uważane za materiał siewny z wyboru w karmniki.


Jeżeli łuski są paski, nasiona nazywane są pasiaste słonecznika lub "Malowarki". Ze względu na niższą zawartość oleju, uprawy wywoływane są-rośliny oleiste słonecznika. Striped nasiona słonecznika są wykorzystywane przede wszystkim w odniesieniu do żywności, w wyniku czego mogą one być nazywane cukierniczych słonecznik.

Nasion 

Nasiona
  są powszechnie spożywane jako zdrowa przekąska niż jako część posiłku. Mogą być również stosowane jako ozdabia lub składników w różnych receptur. Nasiona mogą być sprzedawane w skorupkach nasion lub pestek obłuszczonych.Nasiona można również kiełkować i spożywane w sałatkach.Jednak jedzenie minął nasion słonecznika może spowodować podrażnienie żołądka, takie jak wzdęcia lub biegunki z powodu rottening nasion.

Gdy w skorupce obróbce nasiona, są najpierw suszone.Następnie może być również prażony lub opyla mąki z solą do konserwacji lub smaku. Obłuskiwania jest powszechnie wykonywane przez pękanie kadłuba z zębach i plucie go utrzymując jądra do ust i jedzenia.

W skorupce nasiona słonecznika są szczególnie popularne w krajach śródziemnomorskich, jak Syrii, Izraela i Turcji, gdzie są one o nazwie  garinim  i  ayçekirdeği  odpowiednio. W Turcji, Syrii i Izraela, można je kupić w sklepach świeżo palona i rynków i są wspólne jedzenie stadion. Są one popularne w Rosji, Bułgarii, Rumunii, Hiszpanii, Chin, Iranu, Kanady i Stanów Zjednoczonych. 
obłuszczonych jądra zostały przetworzone mechanicznie usunąć kadłuba. Te jądra mogą być sprzedawane surowe lub palone. Te obłuszczonych jądra są czasem dodawane do chleba i innych wypieków dla ich smaku. Istnieje również masła słonecznikowego, podobny do masła orzechowego, ale wykorzystując nasiona słonecznika zamiast orzeszków ziemnych. Oprócz ludzi, nasiona słonecznika są również sprzedawane jako pokarm dla zwierząt domowych i dzikich ptaków w małych pudełek i toreb.

Kadłuby

Kadłubów lub muszle, są w większości składa się z celulozy. Oni kompost powoli. Czasami są spalane jako paliwo biomasę.

Wciśnięty olej

Główny artykuł: Olej słonecznikowy 
ciągu ostatniej dekady słonecznikowego oleju stał się popularny na całym świecie. Olej, można stosować w takim stanie, lub mogą być przetwarzane do wielonienasyconych margaryn.Zazwyczaj olej ekstrahowano stosując duży nacisk do nasion oraz zbierania oleju. Placek białka bogate pozostały po nasiona zostały przetworzone w oleju stosuje się jako paszę dla zwierząt.

Oryginalny olej słonecznikowy (olej słonecznikowy linolowy) jest wysoki w wielonienasycone kwasy tłuszczowe (około 68% kwasu linolowego) i niską zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwas palmitynowy i kwas stearynowy. Jednak różne hybrydy opracowano zmienić profil kwasów tłuszczowych uprawy w różnych celach.

W przyszłości mogą być olej słonecznikowy odnawialnych źródłem wodoru. Zespół na Uniwersytecie w Leeds opracował wykonalną metodę ekstrakcji wodoru z oleju słonecznikowego, poprzez łańcuch reakcji chemicznych z katalizatorów na bazie niklu i na bazie węgla. Jednakże, podczas gdy rośliny fotosyntezy zasadniczo oddaje wodór, energia konieczna do uwolnienia wodoru z węglowodorów z oleju słonecznikowego znacznie większa od energii wyzwolonej gazu. Dlatego, chociaż można olej słonecznikowy z powodzeniem stosować do tego celu, nie jest w żaden sposób, "wolny", a nawet "-e" źródłem energii.

Wartość odżywcza

Oprócz kwasu linolowego (niezbędny kwas tłuszczowy), nasiona słonecznika są również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, niektóre aminokwasy (zwłaszcza tryptofan), witamina E, witaminy z grupy B (zwłaszcza witaminy B1 lub tiaminy, witamina B5 lub kwas pantotenowy i folianów ) i minerały, takie jak miedź, mangan, potas, magnez, żelazo, selen, fosforu, wapnia i cynku, [5]. Dodatkowo są bogate w fitosterole obniżania cholesterolu [6].PRODUKT:

Produkcja nasion słonecznika zarejestrowała kwantowej wzrostu z Olej słonecznikowy zyskuje popularność jako gotowania medium w ostatnich latach.

Zawartość oleju w Indian nasion słonecznika wynosi między 38 i 44%, podczas gdy zawartość białka wynosi 18-20%.

W ostatnich latach, eksporterzy zainwestowały w rozwój technologii dla łuszczenia nasion słonecznika. Kilka roślin są teraz przetwarzania kernele słonecznika i ich produkt zyskał uwagę importerów w głównych rynkach. Możliwości będą rosły szybko w nową przyszłość

 

 

Wykres żniwa | Metric Conversion | Farsz Wykres wydajności | Czas Transit Kraj | Track Your Container | Track Your Courier |

Copyright © 2013 Jalaram Agri Export
Zaprojektowany i opracowany przez mesotek.com